Субота, 27.04.2024, 10:21

ШКОЛА ІІ-ІІІ СТУПЕНІВ №328 ОБОЛОНСЬКОГО РАЙОНУ М.КИЄВА

Національний мультипредметний тест 2024

Реєстрація на НМТ 2024

Міністерство освіти і науки ухвалило наказ про організацію та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту. Зокрема, він містить календарний план реєстрації для участі в тестуванні та дати основної й додаткової сесій.

Відповідний документ оприлюднили на сайті МОН.

Ознайомитися з повним текстом наказу можна за посиланням.

Докладніше про порядок проведення цьогорічного НМТ читайте тут.

Згідно з текстом наказу, подання реєстраційних документів для участі в НМТ (основний період) відбуватиметься з 14 березня до 11 квітня 2024 року. Крім того, до 15 квітня 2024 року майбутні абітурієнти зможуть вносити в персональному кабінеті зміни до:

• назв навчального предмета на вибір;
  • мови перекладу завдань сертифікаційної роботи НМТ;
  • населеного пункту в Україні, де особа перебуватиме в дні проведення НМТ, або закордонного населеного пункту, у якому вона хоче взяти участь в НМТ;
  • інформації про потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій.

Запрошення для участі в основних сесіях НМТ абітурієнти й абітурієнтки отримають не пізніше 4 травня 2024 року. А самі основні сесії (за окремим графіком) відбудуться з 14 травня до 25 червня 2024 року.

Результати тестувань учням і ученицям повідомляють у персональних кабінетах до 2 липня 2024 року.

Щодо додаткових сесій, вони відбудуться з 11 до 19 липня 2024 року. А результати іспитів учасники й учасниці дізнаються не пізніше 26 липня 2024 року.

У 2024 році Національний мультипредметний тест майбутні абітурієнти складатимуть з 14 травня до 19 липня. На вступників чекають 4 предмети (3 обов’язкові та 1 на вибір), які вони складатимуть в один день.

Про це йдеться в наказі №1581 Міністерства освіти і науки від 29 грудня 2023 року, який був зареєстрований Міністерством юстиції 15 січня 2024 року.

Ознайомитися з повним текстом документа можна за посиланням.

У 2024 році скласти НМТ зможуть особи, які вже мають повну загальну середню освіту або отримають її цьогоріч. Крім того, потенційним учасникам необхідно буде зареєструватися для участі в НМТ відповідно до вимог законодавства.

Як раніше повідомила очільниця Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, реєстрація для участі в тестуванні розпочнеться в березні й триватиме до середини квітня 2024 року. Відбуватися вона буде дистанційно, як і минулоріч.

Для цього вступнику необхідно буде створити свій персональний кабінет, внести необхідні особисті дані й обрати перелік дисциплін для тестування. Крім того, майбутнім абітурієнтам необхідно буде вказати населений пункт в Україні чи за кордоном, де вони зможуть скласти іспит.

Загалом, у 2024 році учні будуть складати 4 дисципліни, з яких 3 обовʼязкові (українська мова, історія України й математика). Ще один предмет майбутні абітурієнти зможуть обрати самостійно. Зокрема, серед варіантів:

• українська література (для філологічних спеціальностей);
  • іноземна мова;
  • біологія;
  • фізика;
  • хімія;
  • географія.

УЦОЯ уже затвердив загальні характеристики предметних блоків НМТ 2024 року: кількість і форми тестових завдань, час на виконання та схеми нарахування балів.

Усі 4 предмети вступники складатимуть в один день, двома блоками по 120 хвилин з 20-хвилинною перервою між ними. На виконання усієї тестової роботи буде відведено 4 години.

Зокрема, тести міститимуть:

• українська мова – 30 завдань: 25 з вибором однієї правильної відповіді і 5 на встановлення відповідностей;
  • історія України  30 завдань: 20 з вибором однієї правильної відповіді, 4 на встановлення відповідностей, 4 на встановлення правильної послідовності і 3 з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих;
  • математика  22 завдання: 15 з вибором однієї правильної відповіді, 3 на встановлення відповідностей і 4 з короткою відповіддю;
  • українська література  30 завдань: 25 з вибором однієї правильної відповіді і 5 на встановлення відповідностей;
  • іноземна мова – 32 завдання: 5 з вибором однієї правильної відповіді, 11 на встановлення відповідностей і 16 на заповнення пропусків у тексті;
  • біологія  30 завдань: 24 з вибором однієї правильної відповіді, 4 на встановлення відповідностей і 2 з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих;
  • фізика – 20 завдань: 12 з вибором однієї правильної відповіді, 2 на встановлення відповідностей і 6 з короткою відповіддю;
  • хімія  22 завдання: 24 з вибором однієї правильної відповіді, 2 на встановлення відповідностей і 6 з короткою відповіддю;
  • географія  30 завдань: 20 з вибором однієї правильної відповіді, 4 відкритої форми з короткою відповіддю і 6 з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих.

Змін у програмі НМТ не відбудеться. Для проведення тестування будуть використані сертифікаційні роботи, укладені УЦОЯО за чинними програмами ЗНО.

Проведення НМТ та укладання сертифікаційних робіт відбуватиметься державною, українською, мовою (крім завдань з іноземних мов).

Однак, цьогоріч вступники, які здобували загальну середню освіту мовами національних меншин, зможуть скласти НМТ з деяких предметів відповідними мовами (цей пункт також необхідно буде вказати під час реєстрації).

Серед мов, якими можна буде “замовити” переклад завдань НМТ, є:

• угорська;
  • польська;
  • румунська;
  • кримськотатарська.

Аудиторії, у яких відбуватиметься іспит, будуть обладнані робочими місцями та облаштовані комп’ютерами з під’єднанням до інтернету.

Результати НМТ визначатимуть за 200-бальною рейтинговою шкалою, шляхом переведення тестових балів учасників, отриманих з кожного предмета, у рейтингові бали.

«  Квітень 2024  »